SP8KKM | SP8YAY | SP8PVV

Stowarzyszenie Krótkofalowców i Radioamatorów DELTA

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Krótkofalowcy w szkole

Email Drukuj PDF

Kontynuując akcję związaną z Pierwszą Lekcją Krótkofalarstwa, Dębicki Klub Łączności SP8KKM i Szkolny Klub Łączności SP8YAY postanowili organizować cykliczne zajęcia w szkołach gdzie młodzież i dzieci wykazuja zainteresowania radioamatorstwem.

Akcja pod hasłem: "KRÓTKOFALOWCY W SZKOLE" pozwoli organizować cykliczne zajęcia krótkofalarskie w ramach których uczniowie bedą mogli poznawać tajniki krótkofalarstwa na terenie własnej szkoły. Nie będą musieli szukać kontaktów z klubami krótkofalarskimi w godzinach popołudniowych i wieczornych, co często może stanowić sporą przeszkodę. Krótkofalowcy dębiccy wychodzą w ten sposób na przeciw zainteresowanym uczniom organizując zajęcia krótkofalarskie na miejscu w szkole.

Akcja ta jest bezposrednio połaczona z działaniami Szkolnego Klubu Łączności SP8YAY z Podgrodzia w zakresie przygotowań do połaczenia z Miedzynarodową Stacją Kosmiczną (projekt ARISS). Zespół Szkół w Podgrodziu jest pierwszą w Polsce Szkołą Podstawową i Gimnazjum zgłoszonym do ARISS.

Zapraszamy do współpracy wszystkie zainteresowane szkoły i inne placówki.

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.