SP DX Contest 2018

Zapraszamy do udziału w corocznych, międzynarodowych zawodach SP DX CONTEST, organizowanych przez Polski Związek Krótkofalowców we współpracy z SP DX Clubem. Tegoroczna edycja odbędzie się 7 i 8 kwietnia.

W tym roku należy się spodziewać polskich stacji z numerem 100 w prefiksie. W ten sposób krajowi krótkofalowcy dołączyli do obchodów jubileuszu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dodatkowo, Związek Harcerstwa Polskiego obchodzi stulecie powstania i harcerze-radioamatorzy również z tej okazji pracują ze znakami “setkowymi”. Stacje te uczestniczą w kilku akcjach dyplomowych – organizowanych przez LOK, PZK, SPOTC i ZHP oraz zaliczane są do dyplomu SP 100 AWARD. Zgłoszone z nimi QSO typu SP-SP nie dadzą punktów w SP DX Conteście, lecz mogą być już zaliczane do tych akcji, na co warto zwrócić uwagę.

Miejmy nadzieję, że unowocześnienie i przyspieszenie rozliczania, stworzenie przejrzystych statystyk i zestawień łączności oraz nowy sposób wysyłania logów wynagrodzą zawodnikom oczekiwanie na kolejne zmiany. Niestety – z powodów niezależnych od obecnej Komisji – nie była możliwa zmiana regulaminu z wystarczającym wyprzedzeniem. Komisja zawodów rozważa różne sugestie uczestników i być może od 2019 roku SP DX Contest będzie rozgrywany wg zmienionej formuły. Tego w tej chwili jeszcze nie wiemy.


Grzegorz “Spike” Rendchen (SP9NJ)
Koordynator PZK ds. Sportu

źródło: https://logsp.pzk.org.pl/spdxcontest/