VIII Spotkanie przeszło do historii

Już po raz 8 z kolei odbyło się Galicyjskie Spotkanie Krótkofalowców „Głobikowa 2018” w Stanicy Turystycznej „Rozdzielnia Wiatrów”- w spotkaniu uczestniczyło około 100 osób, większość zapisała się na pamiątkowej tablicy. Każdy mógł znaleźć tutaj coś dla siebie: jedni ciekawe rozmowy z kolegami, inni zainteresowali się łącznościami mikrofalowymi, koledzy też wymieniali się częściami na giełdzie, byli też, co dopytywali się o szczegóły techniczne TRX „Omega” prezentowanego przez Radka OM0AMR.

Aby nie opaść z sił ekipa w składzie Maćka SQ8PEB, Krzyśka SQ8DHL, Kamila SQ8OQB oraz Sławka serwowała pyszne kiełbaski z grilla, natomiast Jurek SP8GKB raczył wszystkich grochówką.

Spotkanie to też okazja,  aby tradycyjnie młodzi adepci przystąpili do egzaminu krótkofalarskiego – w tym roku było ich 7. Największą radością naszą było to, że do egzaminu na kategorię A przystąpił kolega Karol SO9ANK, który to 4 lata temu jako najmłodszy adept uzyskał uprawnienia kat. C podczas egzaminu odbywającego się w ramach IV spotkania.

 

W imieniu krótkofalowców z SP8KKM złożono oficjalnie również podziękowania kolegom, którzy przyczynili się do budowy przemiennika SR8DEF – a byli to SQ8MDZ, SQ8PEB, SQ8SBZ,SQ8MXE,SQ8MXK,SQ8DHL,SP9ALZ,SQ8ACE,SQ8TAS,SQ9IJA,SQ8DJL,SQ8UPS,SP9RPV,SP9MZX, SQ9RFH,SP9WPO, SQ9RFL,SP8WIN,SP8MKW – na ich cześć oddano salwę honorową.  Tradycyjnie wykonano również zdjęcie pamiątkowe pod dinozaurem.

 

Dziękujemy wszystkim za przybycie i do spotkania za rok.

 

Jacek SQ8AQO

 

 

[WRGF id=77]