Blizna 2010 – relacja

W dniach 28-29 sierpnia 2010 w Bliźnie odbył się pierwszy Zlot Historyczno – Militarny połączony ze spotkaniem krótkofalowców. Współorganizatorami zlotu byli krótkofalowcy z Dębickiego Klubu Łączności PZK SP8KKM i Szkolnego Klubu Łączności SP8YAY, którzy jednocześnie są członkami Stowarzyszenia Krótkofalowców i Radioamatorów DELTA w Dębicy i OT PZK w Tarnowie.

 

 

Bezpośrednie przygotowania rozpoczęły się w sobotę we wczesnych godzinach popołudniowych. Na miejsce dostarczano maszty antenowe, radiostacje i inne potrzebne akcesoria. Z Tarnowa wraz ze Zbyszkiem SP9IEK przyjechała jego prywatna kolekcja radiostacji wojskowych. Równolegle pracownicy Gminy Ostrów przygotowywali scenę i teren wokół na przyjęcie gości. Około godziny 17.00 byliśmy gotowi do pracy w eterze. Rozpoczęto pracę pod znakiem 3Z0VV. W sąsiednich pomieszczeniach zlokalizowano wystawę radiostacji. To właśnie te dwa miejsca: radiostacja i wystawa, były centrum pracy krótkofalowców. W godzinach wieczornych pomieszczenie radiostacji zaszczycił swoją obecnością Gospodarz Zlotu – Wójt Gminy Ostrów Pan Piotr Cielec. Po krótkim instruktażu przeprowadził łączność pod znakiem 3Z0VV.

Drugi dzień zlotu, to praca radiostacji i wystawa. Dzięki sprzętowi nagłaśniającemu który przyjechał wraz z Tomkiem SQ8MXE nasze łączności było słychać na całym terenie. Dodatkowymi atrakcjami była łączność z balonu, który uświetniał niedzielne popołudnie. Łączność przeprowadził Hubert SQ9AOL pracując pod znakiem 3Z0VV/am z Jackiem SQ8AQO/p, który był głównym koordynatorem Zlotu. Nasze stanowiska odwiedzało bardzo dużo osób, tak więc oprócz prowadzenia łączności mięliśmy sporo pracy przy oprowadzaniu po wystawie radiostacji (tu szczególne podziękowania dla Zbyszka SP9IEK) oraz przy prezentowaniu i przynajmniej krótkim przedstawieniu jak wygląda łączność amatorska.

W tym miejscu serdeczne podziękowania wszystkim krótkofalowcom, którzy nas odwiedzili. Do Blizny przybyli koledzy z Tarnowa, Mielca, Rzeszowa i okolicznych miejscowości. Łącznie było nas blisko 150 osób. Przez dwa dni pokazów krótkofalarskich zanotowaliśmy blisko 3 tys. odwiedzających.
Zapraszamy do oglądania zdjęć w naszych galeriach, a na Bliznę zapraszamy za rok. Kto nie był – niech żałuje!