Stacja terenowa Stępina – zaliczona

 

poniedziałek, 05 października 2015 22:21

W tą sobotę (3.10.2015) grupa krótkofalowców z klubu SP8KKM postanowiła popracować terenowo. Padło na okolice schronu kolejowego w Stępinie gmina Frysztak (SY02). I wybór okazał się jak najbardziej trafiony, ale o tym zaraz.

Wyjazd był weekendowy, więc wyjechaliśmy z Dębicy w sobotę rano. Na miejsce dotarliśmy około 11  i pierwsza antena na maszcie wisiała już po jakiejś pół godzinki od przybycia.Tomek SQ8MXE wraz z Kubą rozstawił  konstrukcje antenowe w oparciu kewlarowe maszty zaś Krzysiek SQ8MXK wraz Rafałem SQ8UPS dołączyli do nich swoje radiostacje (Icom-756 i FT-450D) Wszyscy łącznie z Jackiem SQ8AQO zabrali się za łączności aktywując tą gminę w paśmie 3,5 , 7 i 14MHz na SSB i SSTV (Dzięki Rafał za konfigurację sprzętu) Krótkie przerwy między pile-upem wykorzystaliśmy na podwieszenie kolejnych anten i relaksowi przy grilu.  Wczesnym popołudniem dotarło do nas wsparcie w postaci Bartka SQ8BRZ i Tomka SQ8TAS.

Wczesnym popołudniem  Rafał SQ8UPS i Bartek SQ8BRZ udali się na najbliższa górkę aby popracować na 144MHz powiesiliśmy tam  Diamonda X200,  Około godziny 20.00  przepieliśmy zasilanie radiostacji na typowo awaryjne z agrekatu Tomka SQ8MXE (THX Tomek). Wszyscy chętni porobili łączności, przetestowali sprzęt, porównali anteny i chyba dobrze się bawili, Niestety mimo czekania do 24.00  “złoty pociąg” nie wyjechał z tunelu 🙁 W świetle Naszych samochodów złożyliśmy obóz, spakowaliśmy sprzęt i około 2:00 w niedzielę  wróciliśmy do domu.

Ogółem nasza ekspedycja wykonała ponad 200 QSO na SSB na KF z wszystkimi okręgami SP oraz większością krajów europejskich. Raporty jakie uzyskiwaliśmy były bardzo dobre – pewnie to zasługa tak ciekawego miejsca. Na pewno nie raz tu jeszcze zaglądniemy – może doczekamy się tego pociągu, Na razie tylko złapaliśmy paru chętnych, którzy przy okazji następnego egzaminu na pewno dołączą do naszego hobby.

SQ8AQO