Spotkanie Klubowe 2015-10-29

 

środa, 04 listopada 2015 22:58

Wydaje się, że to było niedawno, ale patrząc w kalendarz to już prawie dwa lata ?.

27 listopada 2013 było o nas głośno za sprawą naszego pierwszego kontaktu ARISS ze Stobiernej, a już 2 tygodnie później kolejnego z Brzeźnicy.

W międzyczasie zorganizowaliśmy wiele aktywności klubowych i terenowych, a cykliczne spotkania w każdy czwartek o 18.00 gromadzą coraz większą grupę pasjonatów. Na ostatnim spotkaniu frekwencja była wyborna.

Andrzej SP8LNC przyniósł do klubu jakieś dziwne pudełko. Po chwili okazało się, że to kolejna skrzynka ….. i tym razem antenowa :D. W ciągu ostatnich spotkań Andrzej zaraził nas majsterkowaniem. To już 3 skrzynka w jego wykonaniu, a każda pracuje fantastycznie. Konstrukcje wszystkich są sprawdzone, łatwe do wykonania z niewielką ilością elementów. Zainteresowanie skrzynką było duże, nawet mały Maks z wielkim zaciekawieniem przyglądał się jej wykonaniu. (nie mniej zaciekawiona była jego mama :D)

Odwiedzili nas również koledzy Piotr SP8MRD z Zaczernia oraz Stan SQ8PDP z Rzeszowa, (który nie tak dawno przybył do SP) a bardziej znany jest pod swoim poprzednim znakiem G6HHP. 

Stan opowiadał o swojej przygodzie z radioamatorstwem – jak się zaczęła, jakie są podobieństwa i różnice w tym zakresie w Anglii i w Polsce. Szczególne zainteresowanie wzbudził u nas temat łączności kryzysowej. Dowiedzieliśmy się od Stanisława jak wyglądała w praktyce akcja poszukiwawcza na miejscu katastrofy lotniczej w Lockerbie, w której brał udział wraz z grupą ponad 100 wolontariuszy krótkofalowców z sieci RAYNET.

Jacek SQ8AQO wraz z Piotrem SP8MRD dopytywali o sprawy związane z popularyzacją naszego hobby wśród młodzieży szkolnej.

Krzysiek SQ8MXK przedstawił zebranym plon jego łączności w CQ WW Contest. Jak zwykle znalazło się na rozkładzie parę smakowitych rodzynków (ZL2.., VK.., ?), mimo że w pracy miał wiele QRMów.

 
Do klubu zaglądneli też Hubert SQ9AOL i Krzysiek SQ8RFP wraz ze swoimi synami. Obaj młodzi adepci mają już pierwsze nasłuchy za sobą, więc średnia wieku w naszym klubie oddala się od wieku emerytalnego.

Było gwarno i radośnie :)) … Ciekawe co następny tydzień przyniesie, bo w zeszycie “Pomysły genialne zwariowane i takie sobie” przybyło kilka nowych pozycji, aż strach się bać? Z zapisków można tylko doczytać: PIC, ATMEGA, VSWR, 3D, ? hmm pewnie to jakieś zaklęcia i zobaczymy jakiego królika z kapelusza wyciągniemy niebawem. 

Krótka fotorelacja poniżej.

Z pozdrowieniami SQ8AQO